Świat przyrody nas zadziwia

Dzieci od małego zafascynowane są tym co je otacza. Tajemnice przyrody są pilnie śledzone już przez przedszkolaki. Jednak dopiero edukacja szkolna pozwala małym odkrywcom bliżej i pełniej ją poznać i zrozumieć to co do tej pory było nieodgadnionym sekretem. 

Od morfologii pantofelka do budowy słonia

Poznając otaczający nas świat w naturalny sposób przechodzimy od poznawania rzeczy małych do rozumienia coraz większych i bardziej skomplikowanych procesów. Podręcznik do biologii klasa szósta to podróż po różnorodności form życia. Od niewidzialnych gołym okiem wirusów i bakterii, poprzez gady, płazy, ptaki a skończywszy na największych ssakach. Zakres materiału obejmuje też świat roślin i grzybów. Jest więc wyjątkowym przewodnikiem po świecie fauny i flory. 

Rodzicu, zajrzyj do podręcznika

Z biegiem lat wiedza zdobyta w szkole ucieka nam z pamięci. Biologia jest chyba najbliższą nam dziedziną nauki, w końcu dotyczy nas samych, tego kim jesteśmy i jak funkcjonuje nasz organizm. O ile przydatność zastosowania funkcji trygonometrycznych w codziennym życiu jest tematem dyskusyjnym, do podręcznika od biologii na pewno warto zajrzeć po latach. Codzienny pośpiech i szybkie tempo życia oddziela nas od natury. Nawet pobieżna lektura dobrego i ciekawie zilustrowanego podręcznika pozwoli na nowo zafascynować się złożonością otaczającego nas świata i dostrzec piękno natury. 

Szkole lekcje biologii szansą na zdrowe i aktywne życie w przyszłości

Wśród wielu problemów z którymi boryka się współczesny system edukacji znajduje się niewystarczająca ilość godzin na zajęcia, które pomogą młodzieży poznać potrzeby swojego organizmu i zasady potrzebne do zachowania zdrowia. Siedzący tryb życia, wycofywanie się z relacji międzyludzkich na rzecz wirtualnego świata, nieprawidłowa dieta i brak ruchu. W rękach nauczycieli biologii spoczywa odpowiedzialność za wytłumaczenie młodym jak bardzo współczesne zagrożenia cywilizacyjne mogą wpłynąć na ich zły stan zdrowia fizycznego i psychicznego. 

Daniel